Lampa suspendată MOLLY va deveni un accent strălucitor în orice zonă de luat masa. Designul său din sticlă, atemporal, oferă o lumină plăcută din trei surse și evidențiază gustul dumneavoastră rafinat în alegerea mobilierului. Combinația dintre sticla cromată și metalul negru mat conferă corpului de iluminat un aspect elegant.
Pentru o iluminare eficientă din punct de vedere energetic, se recomandă utilizarea surselor de lumină LED. Acestea reprezintă o alternativă ideală la sursele tradiționale cu halogen, oferind o calitate ridicată a iluminatului și economii de energie de până la 80%. Sursele de lumină LED se remarcă și prin durată lungă de viață și emisii reduse de căldură, contribuind astfel la protejarea mediului înconjurător.
| Montare | bara de fixare |
| Denen / uzor / decor | da |
| Înălţime | 1500 mm |
| Lungimea | 600 mm |
| Lățime | 120 mm |
| Tip dulie | E14 |
| Numar de becuri | 3 |
| Tip bec | economie de energie , lampă cu incandescență , LED , Filament LED |
| Putere maxima per bec | 60 W |
| Gradul de protecţie | I |
| Factor de protecţie | IP20 |
| Material carcasa | metal |
| Material abajur | sticla |
| Culoare carcasa | nichel |
| Culoare abajur | gri |
| Altele | reglabil pe înălțime |
| Producător | Trio |
| Cod EAN | 2100001811495, 4017807618082 |









