Lampa suspendată ROD cu un singur bec este alegerea ideală. Acest corp de iluminat elegant, realizat din metal fin lucrat, se integrează cu ușurință în orice stil de interior și evidențiază perfect zone precum blatul de bucătărie sau spațiul de luat masa.
Jocul de lumini și umbre creat de designul inedit emană naturalețe și lejeritate, oferind o impresie plăcută. Designul rafinat în tonuri de negru și auriu va deveni un element decorativ deosebit în locuința dumneavoastră.
Pentru o iluminare eficientă din punct de vedere energetic, se recomandă utilizarea surselor de lumină LED. Acestea sunt o alternativă ideală la becurile halogen tradiționale, oferind o calitate superioară a luminii și economii de energie de până la 80%. Sursele LED au, de asemenea, o durată de viață îndelungată și un nivel redus de emisii de căldură, contribuind astfel la protejarea mediului.
| Montare | bara de fixare |
| Denen / uzor / decor | da |
| Înălţime | 1500 mm |
| Diametru | 200 mm |
| Lungimea | 270 mm |
| Tip dulie | E27 |
| Numar de becuri | 1 |
| Tip bec | economie de energie , lampă cu incandescență , LED , Filament LED |
| Putere maxima per bec | 60 W |
| Gradul de protecţie | I |
| Factor de protecţie | IP20 |
| Material carcasa | metal |
| Material abajur | metal |
| Culoare carcasa | negru |
| Culoare abajur | negru |
| Altele | reglarea înălțimii |
| Producător | Trio |
| Cod EAN | 2100001811440, 4017807576788 |









