Șevaletul este conceput pentru a fi utilizat pe masă și poate fi folosit atât stând în picioare, cât și așezat la birou. Este o alegere ideală dacă nu aveți suficient spațiu pentru un șevalet mai mare. Înălțimea și unghiul de înclinare se reglează ușor cu ajutorul șuruburilor tip fluture. Potrivit pentru pictură sau demonstrații. Se pliază compact pentru depozitare convenabilă.
| Tip șevalet | în formă de H |
| Tipul de alocare | pe masă |
| Înălțimea maximă a șevaletului | 102 cm |
| Lăţime | 27.5 cm |
| Adâncime | 32 cm |
| Înălțimea maximă a pânzei | 62 |
| Material | lemn |
| Înălțime reglabilă | da |
| Înclinare reglabilă | da |
| Fixarea poziției orizontale | da |
| Greutatea | 1.84 kg |
| Specificații suplimentare | are un suport pentru pensule și vopsele |
| Producător | Mont Marte |
| Cod EAN | 9328577001178 |







