Acest șevalet compact din lemn de pin este o opțiune excelentă pentru începători. Se ajustează la 7 unghiuri diferite și se pliază complet pentru depozitare sau transport.
| Tip șevalet | în formă de H |
| Tipul de alocare | pe masă |
| Înălțimea maximă a șevaletului | 64 cm |
| Înălțimea minimă a șevaletului | 38 cm |
| Lăţime | 30.5 cm |
| Adâncime | 35 cm |
| Înălțimea maximă a pânzei | 58 |
| Material | pin |
| Tip catarg | centrală |
| Numărul de catarge | 1 |
| Înălțime reglabilă | da |
| Înclinare reglabilă | da |
| Specificații suplimentare | are un suport pentru pensule și vopsele |
| Producător | Mont Marte |






