Șevalet ușor de pliat, livrat cu curea împletită pentru umeri, ideal pentru artiști mereu în mișcare. Fabricat din lemn de plantație ecologic. Include un compartiment pentru toate accesoriile, picioare reglabile și un suport special pentru pânză.
| Tip șevalet | lira |
| Tipul de alocare | pe podea |
| Înălțimea maximă a șevaletului | 180 cm |
| Înălțimea minimă a șevaletului | 144 cm |
| Lăţime | 104 cm |
| Adâncime | 71 cm |
| Înălțimea maximă a pânzei | 80 |
| Material | pin |
| Tip catarg | centrală |
| Înălțime reglabilă | da |
| Înclinare reglabilă | da |
| Cu cutie | da |
| Fixarea poziției orizontale | da |
| Specificații suplimentare | picioare reglabile de metal și suport pentru pânză |
| Producător | Mont Marte |
| Cod EAN | 9328577030475 |



