Caracteristici generale
| Model | Redmi Note 14 Pro |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 14.0 |
| Diagonala display | 6.67 inch |
| Rezolutie display | 2400x1080 |
| Tipul matricei de ecran | AMOLED |
| Camera foto | 200 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Cameră frontală | 32 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5500 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | nu |
| Procesor | Helio G100-Ultra |
| Frecvenţă procesor | 2200 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 8 GB |
| Memorie interna | 256 Gb |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 162.1x74.9x8.2 mm |
| Greutate | 180 g |
| Culoare | auriu |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.36 kg |
| Producător | Xiaomi |
| Cod EAN | 6932554446512, 6932554446574 |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Xiaomi Redmi Note 14 Pro 8Gb/256Gb Gold sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.