| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț cu o baterie solară |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | titan |
| Culoarea cadranului | albastru deschis |
| Material de brățară | titan |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Tachymeter | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | luminescent |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D41 mm |
| Greutate | 60 g |
| Altele | 12/24 format |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Boccia |
| Cod EAN | 4040066285030 |









