| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | combinat |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | octagonală |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | albastru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | gri |
| Culoarea curelei | gri |
| Geam | acril |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LED |
| Precizie | ±30 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D30 mm |
| Greutate | 47 g |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.11 kg |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526241161 |









