| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | combinat |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | octagonală |
| Materialul corpului | carbon , cauciuc |
| Culoarea cadranului | portocaliu |
| Material de brățară | cauciuc |
| Culoare carcasei | alb |
| Culoarea curelei | alb |
| Geam | mineral |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LED |
| Semnalul sonor | 5 tipuri de alarme , semnal orar |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 46.2x42.9x11.2 mm |
| Greutate | 41 g |
| Altele | 12/24 format |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526363429 |









