| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | octagonală |
| Materialul corpului | polimer , inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | polimer |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru |
| Acoperire ? | IP |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Fazele lunii | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LED |
| Semnalul sonor | 4 tipuri de alarme |
| Bluetooth | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 50.9x46 mm |
| Greutate | 66 g |
| Altele | 12/24 format |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526299605 |









