| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | inox |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Geam | plastic |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Dimensiune carcasă | 30.3x24.6x7.3 mm |
| Greutate | 32 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |









