Ceasuri de bărbați cu quartz. Acele centrale pentru ore, minute și secunde. Cadran negru. Indicație a timpului în arabă. Carcasa rotundă este realizată din oțel inoxidabil cu un strat IP negru. Diametrul carcasei este de 40 mm, grosimea de 8,5 mm. Curea din piele maro cu lățimea de 20 mm, închidere standard. Sticlă minerală rezistentă la mici daune mecanice. Rezistență la apă WR 50 (spălarea mâinilor, ploaie).
| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | maro |
| Geam | mineral |
| Iluminare | luminescent |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D40 mm |
| Greutate | 52 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Pierre Lannier |









