| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț cu o baterie solară |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | violet |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | auriu |
| Culoarea curelei | cafeniu |
| Geam | mineral |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D 32 mm |
| Greutate | 27 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Seiko |
| Cod EAN | 4954628246110 |









