Covorașul și perna de acupresură EcoSpike vă ajută să relaxați toate grupele musculare, oferind astfel o relaxare completă. Zonele de masaj, care în total au mii de vârfuri, stimulează țesuturile și cresc fluxul sanguin către acestea, accelerând astfel procesele naturale. Pentru masaj se folosesc atât perna, cât și covorașul, care pot fi așezate diferit pentru a acționa asupra zonelor problematice.
Perna, realizată dintr-un material natural flexibil, se adaptează la suprafața pe care este așezată, astfel că poate fi folosită pe podea acasă, în parc sau în fotoliu. Perna permite concentrarea asupra zonei gâtului. Pentru a fi ușor de transportat, setul include o husă practică din material textil cu închidere cu velcro, în care se poate pune atât covorașul, cât și perna.
Descriere tehnică:
Instrument universal de masaj
Spectru larg de utilizare
Material ecologic
Husă textilă pentru depozitare/transport
Material exterior: 100% in
Covoraș:
Dimensiuni: L 75 x l 44 x H 2,5 cm
Număr zone de masaj: 221
Număr vârfuri: 5.525
Perna:
Dimensiuni: L 40 x l 25 x H 10 cm
Număr zone de masaj: 57
Număr vârfuri: 1.425
Greutate maximă suportată: 200 kg
| Tip | covoraș de acupunctură+perna |
| Destinație | cap , spate , josul spatelui , gât |
| Material | plastic , in |
| Numărul de ace | 221 buc. |
| Compoziția acelor | ABS plastic |
| Lungimea сovoraș | 75 cm |
| Lăţime covoraș | 44 cm |
| Grosimea covoraș | 2.5 cm |
| Dimensiunile pernei | 40х25х10 cm |
| Husa | da |
| Culoare | negru |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Insportline |
| Cod EAN | 8596084161604 |


