| Diagonala ? | 16 inch |
| Rezolutie ? | 2560x1600 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 120 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Procesor | 265H |
| Număr de nuclee | 16 |
| Frecvență procesor | 1.7 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 5.3 GHz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 1024 Gb |
| Tip memorie video ? | dedicata |
| Chipset video | NVIDIA RTX Pro 1000 |
| Capacitate memorie video | 6 GB |
| Capacitatea bateriei | 83 Wh |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Scaner de amprentă | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Tip OC | Windows 11 Home |
| Culoare exterior | gri |
| Dimensiuni | 359x251x23 mm |
| Greutate | 2 kg |
| Altele | iluminare albă a tastaturii |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | HP |
| Cod EAN | 199896022156 |









