| Tip | pliant |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 200 mm |
| Lungimea lamei | 88 mm |
| Lungimea mânerului | 112 mm |
| Grosimea lamei | 2.7 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 61 g |
| Producător | Böker Plus |
| Cod EAN | 4045011207327 |









