Caracteristici generale
| Tip | pentru camping ,
piant |
| Material de mâner | sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel de Damasc |
| Duritatea oțelului | 55 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 207 mm |
| Lungimea lamei | 91 mm |
| Lungimea mânerului | 117 mm |
| Grosimea lamei | 3.7 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 116 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Böker Plus Poke (01ВO637) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.