| Tip | pliant , turistic |
| Material de mâner | inox , sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | negru/maro |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 150 mm |
| Lungimea lamei | 74 mm |
| Lungimea mânerului | 103 mm |
| Grosimea lamei | 3.5 mm |
| Tip blocare cuțit | blade-lock |
| Greutate | 116 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
| Producător | CRKT |
| Cod EAN | 794023420005 |









