| Tip | pliant |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel carbon |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 191 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Grosimea lamei | 3.6 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 152 g |
| Producător | CRKT |
| Cod EAN | 2000990054210, 794023462005 |









