| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 210 mm |
| Lungimea lamei | 95 mm |
| Lungimea mânerului | 115 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | button lock |
| Greutate | 145 g |
| Producător | Fox |









