| Tip | pliant |
| Material de mâner | termoplastic |
| Mâner de culoare | portocaliu |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 185 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Lungimea mânerului | 105 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 45 g |
| Producător | Fox |









