| Tip | pliant |
| Material de mâner | lemn , aluminiu |
| Mâner de culoare | inox , lemn |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 185 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 70 g |
| Producător | Fox |









