| Tip | pliant |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | lemn |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 201 mm |
| Lungimea lamei | 90 mm |
| Grosimea lamei | 1.9 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 50 g |
| Producător | MAM |
| Cod EAN | 5602381020186 |









