| Tip | pliant |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | lemn |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 191 mm |
| Lungimea lamei | 85 mm |
| Lungimea mânerului | 106 mm |
| Grosimea lamei | 1.8 mm |
| Greutate | 45 g |
| Producător | Opinel |
| Cod EAN | 3123840023354 |









