| Tip | pentru diving |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | galben |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 205 mm |
| Lungimea lamei | 100 mm |
| Lungimea mânerului | 105 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 101 g |
| Producător | Puma Tec |









