Sencut Draxor (S24035-1) este un cuțit pliant practic, potrivit pentru activități în aer liber sau uz zilnic. Lama este realizată dintr-un oțel rezistent, care asigură tăieri eficiente. Mânerul oferă o prindere confortabilă și sigură. Cuțitul are un mecanism de blocare care menține lama fixă în poziția deschisă. Este ușor de transportat datorită clipului de buzunar integrat.
| Tip | pliant |
| Material de mâner | sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell, 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 219 mm |
| Lungimea lamei | 93 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 132 g |
| Producător | Sencut |









