Prin echilibrul stabilit între elementele componente și modul armonios în care acestea interacționează, salteaua Elegance vă oferă o suprafață de dormit ideală. Asigură un confort de neegalat, relaxare și o siguranță a sănătății Dvs. Având o fermitate medie, salteaua ortopedică Elegance a devenit una dintre cele mai populare și apreciate produse.
| Tip | cu arcuri |
| Sistem de arcuri | dependente |
| Suprafaţă exterioară | jacquard |
| Husă detașabilă | da |
| Dimensiune | 200x200 cm |
| Lățime | 200 cm |
| Lungime | 200 cm |
| Înălțime | 22 cm |
| Duritate | mediu |
| Sarcină maximă (1 persoană) ? | 140 kg |
| Permeabilitatea la aer | da |
| Hipoalergic | da |
| Materialul 1 | pâslă |
| Material 2 | spuma-poliuretan |
| Material 3 | vatelină |
| Producător | Almir |









