Balamaua pentru uși Profmet 420423 este o balama tip „fluture”, care nu necesită frezare în foaia ușii sau în toc. În stare deschisă, părțile balamalei seamănă cu aripile unui fluture, iar când este închisă, o parte intră în cealaltă, minimizând spațiul dintre ușă și toc. Modelul este echipat cu inele anti-scris, asigurând deschidere lină și silențioasă.
| Tip | fluture |
| Material | oțel |
| Lungimea | 100 mm |
| Lăţime | 75 mm |
| Grosimea | 2.5 mm |
| Culoare | bronz |
| Specificații suplimentare | 2 buc. |
| Producător | Profmet |









