Pneumatică MIGHTY SEVEN (QE-831) - este destinată pentru toate tipurile de lucrări, inclusiv lucrări cu metalul subțire și materiale compozite. Poate fi utilizată în condiții dificile, deoarece piesele interne sunt maxim protejate de praf printr-un corp rezistent. Are un design ergonomic și un mâner cauciucat pentru o prindere confortabilă a uneltei în mână, un declanșator cu două poziții și un sistem de revers (situat la stânga butonului de pornire).
| Tip mandrina | fără cheie |
| Deschiderea mandrinei | 10 mm |
| Diametrul conexiunii de aer | 1/4" |
| Turația în gol | 1800 min‾¹ |
| Presiunea de lucru | 6.3 bar |
| Consumul de aer | 113 l/min |
| Greutatea | 1.1 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Mighty Seven |








