| Numărul de rotații | 7000 rpm |
| Presiune nominală | 6.3 bar |
| Debit de aer | 198 l/min |
| Cuplu | 1720 Nm |
| Diametrul conexiunii de aer | 1/4" |
| Marimea capului | 1/2" |
| Nivelul de presiune al sunetului | 96.7 dB |
| Șurub de impact | 6.47 m/c² |
| Greutatea | 2.3 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Vigor |









