Ștecherul pneumatic KING TONY 79953-10 este destinat pentru furnizarea aerului comprimat de la magistrală sau compresor la uneltele/echipamentele pneumatice. Este potrivit pentru utilizare în service-uri auto, în producție, în gospodărie etc.
Fabricat din poliuretan de calitate, întărit cu fir de poliester, ceea ce prelungește semnificativ durata de viață. Temperatura de lucru – de la -20˚C la +60˚C. Echipat cu fitinguri filetate tip "băiat".
| Tip | furtun |
| Lungimea | 10 m |
| Diametru | 12 mm |
| Diametrul interior | 8 mm |
| Scopul | pentru compresor |
| Cantitate | 1 buc |
| Specificații suplimentare | 1/4" |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | King Tony |









