Pneumotorcătoarea profesională KING TONY 37235-030 aparține instrumentelor de înaltă clasă, utilizate în service-uri auto și ateliere de reparații. Aceasta asigură o muncă rapidă și de calitate cu îmbinările filetate, șuruburile și piulițele chiar și în condiții de sarcină maximă. Datorită dimensiunilor compacte, instrumentul este convenabil pentru lucrul cu motoare și mecanisme strâns echipate.
| Presiunea de lucru | 6.2 bar |
| Diametrul suflantei de aer | 1/4" |
| Cuplu | 41 N·m |
| Numărul de rotații | 230 min‾¹ |
| Marimea capului | 1/4" |
| Greutatea | 0.49 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | King Tony |









