| Format | Micro-ATX |
| CPU Socket | AM4 |
| Chipset | AMD B550 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Frecvență maximă a memoriei | 4400 MHz |
| PS/2 | 1 |
| DVI | 1 |
| HDMI | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.2 | 4 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Audio integrat | Realtek ALC887 |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 2 |
| Sloturi PCI-E 1x | 2 |
| Sloturi PCI-E 16x | 1 |
| Suport PCI Express | 4 |
| Dimensiuni | 24.4x24.4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.97 kg |
| Producător | Asus |
| Cod EAN | 4718017755528 |









