Caracteristici generale
| Format | ATX |
| CPU Socket | AM4 |
| Faze de alimentare | 13 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | AMD B550 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 4733 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 128 GB |
| Suport XMP | da |
| PS/2 | 1 |
| DVI | 1 |
| HDMI | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.2 | 4 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 2 |
| Sloturi PCI-E 1x | 3 |
| Sloturi PCI-E 16x | 2 |
| Moduri PCI-E | 16x/2x |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1.55 kg |
| Producător | Gigabyte |
| Cod EAN | 2999001262198, 4719331810702, 889523024102 |
Specificațiile și imaginile produsului Placă de bază Gigabyte B550 Gaming X V2 1.0 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.