| Tip | universal |
| Material de mâner | plastic , cauciuc |
| Mâner de culoare | negru/albastru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 206 mm |
| Lungimea lamei | 91 mm |
| Grosimea lamei | 2 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 115 g |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846015062 |









