| Diagonala | 27 inch |
| Tip | Monitor |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluţie | 2560x1440 |
| Raportul aspectului | 16:9 |
| Rată de cadre | 75 Hz |
| Luminozitate | 350 cd/mp |
| Contrast tipic ? | 1000:1 |
| Contrast dinamic | 100 000 000:1 |
| Unghi de vizionare | 178 grade |
| Timp de răspuns ? | 5 ms |
| Boxe integrate | da |
| Pivot | da |
| Reglarea înălțimii | da |
| DVI | 1 |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 2 |
| USB 3.x | 4 |
| Audio 3,5 mm jack | 2 |
| USB concentrator | da |
| Putere consumata | 18.6 W |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni generale (LxÎxA) | 615x(382 - 532)x226 mm |
| Greutate | 7.72 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Asus |









