| Familia de procesoare | AMD Ryzen 9 |
| Numele de cod | Raphael (Zen 4) |
| Socket | AM5 |
| Frecventa de bază procesor | 4200 MHz |
| Frecvență turbo | 5700 MHz |
| Numărul nuclee | 16 |
| Numărul de fire | 32 |
| Cache L2 | 16384 Kb |
| Cache L3 | 128 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 5 nm |
| Putere nominală (TDP) | 120 W |
| Grafică integrată | Radeon™ Graphics |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | AMD |









