Caracteristici generale
| Tip carcasă | Midi-Tower |
| Placi de baza | ATX ,
Micro ATX ,
Mini-ITX |
| Compartimentul pentru sursa de alimentare de jos | da |
| Număr locase 2,5" | 2 |
| Numar locase 3,5" externe | 2 |
| Numar locase sloturi extensii | 7 |
| CPU cooler înălțime | 170 mm |
| Lungimea adaptorului video | 330 mm |
| Material carcasa | metal |
| Ventilatoare instalate | 3 |
| Locuri pentru ventilatoare | 5 |
| Locuri pentru ventilatoare din spate | 1x120мм |
| Locuri pentru ventilatoare din față | 2x120мм |
| Locuri pentru ventilatoare de sus | 2x140мм / 2x120мм / |
| Suportă răcire cu lichid | da |
| Filtru de praf | da |
| Tragere de cabluri închisă | da |
| Panou lateral cu fereastra | da |
| Dimensiuni (WxHxD) | 360x210x440 mm |
| Greutate | 5.5 kg |
| Culoare | negru |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 6.6 kg |
| Producător | GameMax |
Specificațiile și imaginile produsului Carcasă GameMax Fortress TG Black sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.