| Familia de procesoare | Intel Core i7 |
| Numele de cod | Alder Lake |
| Socket | LGA 1700 |
| Frecventa de bază procesor | 2700 MHz |
| Frecvență turbo | 5000 MHz |
| Numărul nuclee | 12 |
| Numărul de fire | 20 |
| Cache L3 | 25 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Putere nominală (TDP) | 125 W |
| Grafică integrată | UHD Graphics 770 |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Intel |
| Cod EAN | 2008957600470 |









