Caracteristici generale
| Tehnologia de afişare | LCD |
| Laser LED | da |
| Rezoluţia nativă | 1024x768 |
| Format ecran | 4:3 |
| Luminozitate | 3800 lumeni |
| Contrast | 2 500 000:1 |
| Zoom digital | 1.35 x |
| Dimensiunea ecranului minimă | 1.5 m |
| Dimensiunea ecranului maximă | 2.8 m |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 16 W |
| Durata de viață a lămpii | 20000 ore |
| Durata de viață a lămpii în modul economic | 30000 ore |
| VGA (D-Sub) | 2 |
| HDMI | 3 |
| Audio (Mini-Jack) | 5 |
| USB | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Nivel de zgomot | 36 dB |
| Dimensiuni | 356x395x133 mm |
| Greutate | 5.7 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 8.21 kg |
| Producător | Epson |
| Cod EAN | 8715946681870 |
Specificațiile și imaginile produsului Proiector Epson EB-720 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.