Caracteristici generale
| Tehnologia de afişare | LCD |
| Laser LED | da |
| Ecran LCD | 0.67 " |
| Rezoluţia nativă | 1920x1200 |
| Format ecran | 16:10 |
| Luminozitate | 8000 lumeni |
| Contrast | 5 000 000:1 |
| Zoom optic | 1.6 |
| Zoom digital | 1.6 x |
| Dimensiunea ecranului minimă | 1.27 m |
| Dimensiunea ecranului maximă | 12.7 m |
| Distanta de proiectare minimă | 1.49 m |
| Distanta de proiectare maximă | 24.35 m |
| Diafragmă minimă a obiectivului | F/1.5 |
| Diafragmă maximă a obiectivului | F/1.7 |
| Frecvență verticală | 60 Hz |
| Frecvența orizontală | 135 kHz |
| Redarea culorilor | 10 bit |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 10 W |
| Durata de viață a lămpii | 20000 ore |
| Durata de viață a lămpii în modul economic | 30000 ore |
| HDMI | 2 |
| Audio (Mini-Jack) | 1 |
| Telecomandă | da |
| USB | 3 |
| RJ-45 | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Nivel de zgomot | 36 dB |
| Lungime cablu de alimentare | 3 m |
| Dimensiuni | 440x340x138 mm |
| Greutate | 8.5 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Epson |
| Cod EAN | 8715946737843 |
Specificațiile și imaginile produsului Proiector Epson EB-L890E sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.