Caracteristici generale
| Material | PLA |
| Colorare | verde |
| Greutate | 1 kg |
| Densitate | 1.25 g/cm2 |
| Alungire la rupere | 20 % |
| Punct de topire | 185-215 С° |
| Punct de înmuiere | 50 С° |
| Diametrul filamentului | 1.75 ± 0,05 mm |
| Rezistență la tracțiune | 45 MPa |
| Diametrul bobinei | 195 mm |
| Gaura de aterizare | 75 mm |
Specificațiile și imaginile produsului Filament pentru imprimare 3D Professional Lab FG-P87-E1 PLA Meta Green sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.