Caracteristici generale
| Tip | Layer 2 Managed |
| Numărul total de porturi | 6 |
| Numărul de porturi RJ45 | 5 |
| Viteză maxima RJ-45 | 1000 Mbps |
| Porturi SFP | 1 Mbps |
| Rata de date | 1000 Mb/s |
| Consum de energie | 6 W |
| Dimensiuni (LxAxÎ) | 113x139x28 mm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.38 kg |
| Producător | Mikrotik |
Specificațiile și imaginile produsului Switch MikroTik RB260GS (CSS106-5G-1S) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.