| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 20 V |
| Capacitatea bateriei | 1.5 Ah |
| Timp de încărcare | 1 ore |
| Deschiderea mandrinei | 13 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Rotații 1 viteza | 400 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 1400 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 1400 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 44 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Greutatea | 2.3 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Raider |









