| Colecția | Berber |
| Tipul | covor |
| Forma | dreptunghiulară |
| Dimensiuni | 240х340 cm |
| Lungimea | 340 cm |
| Lățimea | 240 cm |
| Grosimea | 7 mm |
| Culoare | roșu |
| Ornament | geometrie , floral/vegetal |
| Conținut | poliester |
| Țara producătoare | Moldova |
| Destinaţie | living |
| Producător | Covoare Ungheni |








