Covorul Covoare Ungheni Matrix 1340_1_18414 este un covor modern, dreptunghiular, din colecția Matrix, produs în Republica Moldova. Este realizat din 100% fibre de polipropilenă Frise, ceea ce îi conferă durabilitate, rezistență la uzură și ușurință în întreținere.
| Colecția | Matrix |
| Tipul | covor |
| Forma | dreptunghiulară |
| Dimensiuni | 160х230 cm |
| Lungimea | 230 cm |
| Lățimea | 160 cm |
| Grosimea | 13 mm |
| Culoare | bej/negru |
| Ornament | linii |
| Conținut | polipropilen , frize |
| Țara producătoare | Moldova |
| Destinaţie | living |
| Producător | Covoare Ungheni |









