Covorul Covoare Ungheni Matrix 4940_1_18411 este un covor modern, dreptunghiular, din colecția Matrix, produs în Republica Moldova. Este realizat din 100% fibre de polipropilenă Frise, ceea ce îi conferă durabilitate, rezistență la uzură și ușurință în întreținere.
| Colecția | Matrix |
| Tipul | covor |
| Forma | dreptunghiulară |
| Dimensiuni | 60х110 cm |
| Lungimea | 110 cm |
| Lățimea | 60 cm |
| Grosimea | 13 mm |
| Densitatea | 600000 puncte/m² |
| Culoare | multicolor |
| Ornament | abstracție |
| Conținut | polipropilen |
| Țara producătoare | Moldova |
| Destinaţie | living , coridor , dormitor |
| Producător | Covoare Ungheni |









