| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | hexagonală pentru biţi (1/4 HEX) |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Motor fără perii | da |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Deschiderea mandrinei | 6.35 mm |
| Numărul de viteze | 4 |
| Reglarea rotației | da |
| Revers | da |
| Rotații 1 viteza | 1100 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 2200 min‾¹ |
| Rotații 3 viteza | 3600 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 3800 min-1 |
| Turația în gol | 3800 min-1 |
| Trepte ale momentului de torsiune | 1 |
| Moment de strângere maxim | 180 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | fără încărcător , fără baterie |
| Dimensiune | 182x79x255 mm |
| Greutatea | 4.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Makita |
| Cod EAN | 088381748995 |









