| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | pătrat 1/2" |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Tensiunea bateriei | 21 V |
| Capacitatea bateriei | 4 Ah |
| Rotații 1 viteza | 2000 min‾¹ |
| Turația în gol | 3300 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 270 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | al doilea acumulator , încărcător |
| Suitcase | da |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | NewBeat |









