| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Putere | 400 W |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Baterie înclusă | da |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Încărcător | da |
| Tensiunea bateriei | 16 V |
| Reglarea rotației | da |
| Revers | da |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | 2 baterii , Încărcător |
| Greutatea | 1.34 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Volter |









